Rejestracja telefoniczna

Zadzwoń i umów się na wizytę

(32) 615 63 22

poniedziałek  12:00 - 20:00
wtorek, środa, czwartek  09:00 - 20:00
piątek  9:00 - 16:00

 

Implanty

Utrata zęba nie jest tylko problemem estetycznym. Niesie ze sobą poważne konsekwencje zdrowotne. Nieprawidłowy zgryz wpływający negatywnie na pozostałe zęby, zwyrodnienia stawów skroniowo-żuchwowych czy bóle mięśni żucia to tylko niektóre negatywne skutki braków zębowych.

Dzięki nowoczesnej stomatologi i zastosowaniu implantów możemy ponownie uśmiechać się, cieszyć z jedzenia i żyć komfortowo.

Implant to niewielka tytanowa "śrubka", która jest wszczepiana do kości szczęki lub żuchwy. Pełni on funkcję korzenia zęba, na którym można wykonać różne odbudowy protetyczne, np. korony, mosty, protezy.

Dlaczego implant ?

Implanty dentystyczne to optymalne rozwiązanie u większości pacjentów:

 • pozwalają na osiągnięcie najlepszego efektu estetycznego,
 • w przeciwieństwie do koron i mostów, do ich zastosowania nie trzeba szlifować zdrowych tkanek zębów sąsiednich,
 • pełnią funkcję korzeni zębów, dzięki czemu spowalniają zanik kości wyrostka zębowego, co korzystnie wpływa m.in. na rysy twarzy
 • implanty odbudowują utracone zęby w sposób fizjologiczny przez co w czasie jedzenia zachowują się tak samo jak własne zęby.
Wskazania

Możliwości zastosowania implantów są duże. Mogą one odtwarzać pojedyńcze braki lub być filarem pod most uzupełniający kilka zębów. Również w przypadku całkowitego bezzębia stosuje się je w celu zwiększenia stabilizacji protezy. Taka proteza zapewnia nieporównywalnie lepszy komfort użytkowania w stosunku do klasycznych uzupełnień.

Dla kogo ?

Implanty można zastosować prawie u wszystkich osób, u których rozwój kości został zakończony, a gojenie ran przebiega prawidłowo. Bardzo ważny jest wysoki poziom higieny jamy ustnej.

Bezpieczeństwo

Implanty są rozwiązaniem nie tylko estetycznym, komfortowym, ale również bezpiecznym. Wykonane są z tytanu, który jest materiałem obojętnym (biozgodnym) dla organizmu człowieka. Wszystkie elementy implantu są sterylne i podlegają wysokiej kontroli jakości.

Jakie implanty stosujemy ?

W trosce o dobro naszych pacjentów używamy wyłącznie produktów renomowanych firm o wieloletnim doświadczeniu w dziedzinie implantologii. Dzięki temu mamy gwarancję, że elementy protetyczne będą długo dostępne w sprzedaży, a pacjent może prowadzić bez problemów dalsze leczenie w ośrodkach na całym świecie.

Implantacja

Przed przystąpieniem do zabiegu niezbędne jest szczególowe badanie stomatologiczne. Konieczne jest wykonanie zdjęć RTG, tomografii komputerowej, zebranie informacji o stanie zdrowia pacjenta i jego nawykach. Ważne jest, aby zęby i dziąsła były zdrowe.

Wszczepienie implantu

Zabieg chirurgiczny wykonuje się w gabinecie stomatologicznym w znieczuleniu miejscowym. Jest on bezbolesny i stosunkowo krótki. Po wszczepieniu implantu pacjent dostaje szczegółowe zalecenia pozabiegowe.

Osteointegracja

Gojenie trwa zwykle od 3 do 6 miesięcy. W tym czasie wytwarza się ścisłe zespolenie implantu z kością, czyli osteointegracja.

Leczenie protetyczne

Ostatnim etapem leczenia jest wykonanie pracy protetycznej. W zależności od rodzaju wybranego uzupełnienia leczenie to trwa kilka wizyt.

Długość leczenia

Czas potrzebny na przeprowadzenie całkowitego leczenia implanto-protetycznego jest inny u każdego pacjenta. Przeciętnie zajmuje od 3 do 8 miesięcy jednak może się znacznie wydłużyć, nawet do kilku lat, w przypadku trudnych warunków i konieczności wykonania dodatkowych zabiegów np. odbudowy kości. W niektórych przypadkach możliwe jest skrócenie czasu nawet do kilku dni jednak postępowanie takie jest obarczone wyższym ryzykiem niepowodzenia i nie może być stosowane u każdego pacjenta.

Odbudowa tymczasowa

Ze względu na długi czas leczenia implantologicznego, na życzenie pacjenta, stosuje się tymczasowe uzupełnienia protetyczne pozwalające ukryć braki zębowe.

Ból

Zabieg osadzenia implantu w kości nie powoduje większych dolegliwości. Obrzęk lub nieznaczna bolesność mogą utrzymywać się przez kilka dni po zabiegu. Oczywiście można wtedy stosować ogólnodostępne środki przeciwbólowe. Swoje wątpliwości warto skonsultować z lekarzem.

Wzorowa higiena

Po implantacji należy utrzymywać doskonałą higienę jamy ustnej połączoną z częstymi wizytami kontrolnymi u lekarza dentysty zgodnie z ustalonym harmonogramem. O implanty dbamy tak samo jak o naturalne zęby!

Trwałość implantów

Implanty są uzupełnieniami długoczasowymi, dożywotnimi. Odsetek powodzenia w leczeniu implantologicznym wynosi według badań nawet 98%. Oczywiście duży wpływ na czas użytkowania ma stan zdrowia pacjenta, higiena jamy ustnej, złe nawyki oraz nałogi. Ważne jest aby pacjent utrzymywał stały kontakt z lekarzem i zgłaszał się na wizyty kontrolne co ok 12 miesięcy. Ewentualne wystąpienie chorób ogólnych może mieć duży wpływ na skrócenie czasu użytkowania implantu.

 

Więcej informacji na stronie Implanty zębowe Jaworzno

Wtorek, 5 maja 2020

U W A G A

zasady pracy Kliniki w czasie epidemi Covid19

aktualizacja na dzień 03.06.2020 r.

 

Drodzy Pacjenci!

 

Informujemy, że nasza Klinika jest otwarta, a personel pozostaje do Państwa dyspozycji.

 

Najważniejsze jest dla nas zdrowie Pacjentów, dlatego pracę gabinetu dostosowaliśmy do przepisów Ministerstwa Zdrowia w sprawie przeciwdziałania zakażeniu SARS-CoV-2. Przed rejestracją wizyty prosimy zaznajomić się z poniższymi zasadami pracy Kliniki:

 

 

1. Zapisy na wizyty prowadzimy wyłącznie telefonicznie.

 

Rejestrację pacjentów prowadzimy od poniedziałku do piątku, w godzinach 9:00 - 20:00, pod numerem telefonu 32 615 63 22.

 

Aktualnie nasza Klinika pracuje w specjalnym trybie. Z tego powodu nie zawsze istnieje możliwość odebrania telefonu przez Recepcję. Przepraszamy za ewentualne utrudnienia.

 

 

2. Ograniczamy zakres świadczonych usług z zakresu ortodoncji.

 

Ortodoncja:

- W pierwszej kolejności chcemy zapewnić kontynuację leczenia Pacjentom już leczącym się u nas.

- Plany leczenia przedstawiane są głównie "online" przez aplikację Zoom lub Skype.

- Leczenie ortodontyczne pacjentów z założonymi aparatami odbywa się planowo - wizyty realizowane są zgodnie z kolejnością zgłoszeń Pacjentów.

- Usługa założenia nowego aparatu jest wykonywana po ocenie lekarza prowadzącego co do możliwości rozpoczęcia leczenia. Zainteresowanych Pacjentów prosimy o kontakt z Recepcją.

 

 

3. Pozostałe zabiegi stomatologiczne, implantologiczne i protetyczne są prowadzone bez ograniczeń.

 

 

4. Przebieg wizyty

 

Po przybyciu na parking Kliniki proszę skontaktować się z Recepcją pod numerem telefonu 32 615 63 22.

 

Na wizytę Pacjent oczekuje w samochodzie lub przed wejściem do budynku. Prosimy samemu nie otwierać drzwi.

 

Do budynku wchodzi tylko pacjent, bez osób towarzyszących. Dzieciom do 18 roku życia może towarzyszyć jeden opiekun.

 

Kiedy gabinet zostanie w pełni przygotowany to Koordynator zaprosi Państwa do „Śluzy 1”, dokona pomiaru temperatury ciała, przeprowadzi dezynfekcję rąk, zaopatrzy w jednorazową maseczkę oraz przeprowadzi ankietę epidemiologiczną.

 

W czasie przejścia do gabinetu oraz w środku prosimy nic nie dotykać. W poczekani prosimy utrzymywać zalecany dystans. Toalety są wyłączone z użycia. 

 

W miarę możliwości prosimy o płatność kartą.

 

 

W tej trudnej dla wszystkich sytuacji przepraszamy za utrudnienia, prosimy o zrozumienie i współpracę. Dokładamy wszelkich starań aby zapewnić bezpieczeństwo naszym pacjentom i personelowi.

 

 

Siewniak
Stomatologia

ul. Starowiejska 8
43-600 Jaworzno (Osiedle Stałe)

rejestracja tel. +48 (32) 615 63 22
komórka +48 518 647 934
email: info@siewniak.pl

Polecamy:
Ortodoncja Jaworzno
Implanty zębów Jaworzno

Czy wiesz że ... ?
 • Próchnicą można zarazić się np. poprzez pocałunek, dlatego warto zadbać o higienę jamy ustnej partnera
 • Zęby powinno się myć conajmniej 2 razy dziennie, a najlepiej po każdym posiłku
 • Po spożyciu owoców, soków i coli należy odczekać 30 min do umycia zębów
 • Stosowanie twardej szczoteczki i zbyt dużej siły podczas mycia zębów, prowadzi do nadwrażliwości i utraty szkliwa
 • Ślina zawiera substancje przeciwbólowe, przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze i przyśpiesza gojenie ran
 • Osoby często pijące soki i herbaty owocowe są bardziej narażone na erozję szkliwa
 • Cukrzyca sprawia, że choroby przyzębia postępują szybciej i są trudniejsze w leczeniu
 • Największymi czynnikami ryzyka wystąpienia raka jamy ustnej to palenie papierosów i alkohol
 • Jama ustna jest szóstym pod względem częstości miejscem występowania nowotworów
 • Bakterie powodujące choroby przyzębia, mogą przyczynić się do zapalenia wsierdzia
 • Do umycia zębów wystarczy ilość pasty odpowiadająca ziarnku grochu
 • Zaawansowany wiek nie jest przeciwskazaniem do leczenia ortodontycznego