Rejestracja telefoniczna

Zadzwoń i umów się na wizytę

(32) 615 63 22

poniedziałek  12:00 - 20:00
wtorek, środa, czwartek  09:00 - 20:00
piątek  9:00 - 16:00

 

Protetyka

W naszych gabinetach oferujemy Państwu nowoczesne uzupełnienia protetyczne pojedyńczych zębów, jak i rozległych braków w uzębieniu.

Korony protetyczne

Służą do odbudowy pojedynczych, mocno zniszczonych zębów. Wyglądem przypominają czapeczkę odtwarzającą budowę anatomiczną zdrowego zęba. Trwałą, ekonomiczną opcją, zapewniającą dobrą estetykę są korony porcelanowe na podbudowie metalowej. Najpiękniejszy wygląd gwarantują natomiast korony pełnoceramincze oraz korony na bazie tlenku cyrkonu, który jest materiałem niezwykle trwałym.

Mosty protetyczne

Pozwalają na odbudowę brakujących zębów wykorzystując pozostałe uzębienie pacjenta. Dzięki temu, że są cementowane na stałe zapewniają duży komfort użytkowania - nieporównywalnie wyższy niż jakiekolwiek protezy ruchowe, wyjmowane przez pacjenta. Mosty wykonuje się najczęściej z porcelany na podbudowie z metalu lub cyrkonu.

Licówki

Licówka jest cienką płytką porcelanową, przyklejaną na zęby przednie. Za jej pomocą można ukryć nieestetyczne wypełnienia, przebarwienia lub złamane brzegi sieczne.

Wkłady koronowo-korzeniowe

Zwane potocznie przez pacjentów sztyftami. Wykonywane są z metalu, włókna szklanego, złota lub cyrkonu. Pozwalają na wzmocnienie korzenia zęba i stanowią rusztowanie, na którym cementuje się koronę protetyczną.

Inlay, onlay, endokorona

Alternatywa dla zwykłych uzupełnień kompozytowych w dużych ubytkach. Są wykonywane przez technika protetyka i cementowane przez lekarza. Cechują się dużą wytrzymałością i pozwalają na dokładną odbudowę anatomii bruzd i guzków zęba.

Protezy szkieletowe

Należą do uzupełnień ruchomych, które pacjent wyjmuje na noc w celu oczyszczenia. Wykonuje się je w przypadkach braków zbyt rozległych na wykonanie mostu. Proteza ta składa się z metalowego szkieletu zaopatrzonego w elementy stabilizujące oraz akrylowe zęby. W stosunku do tradycyjnych protez osiadających akrylowych, cechuje się przede wszystkim mniejszą rozległością. Jest lepiej tolerowana i wygodniejsza. Pozwala na bardziej fizjologiczne przenoszenie sił żucia na zęby i dziąsła przez co korzystniej wpływa na stan jamy ustnej i kości wyrostka zębododołego.

Protezy osiadające akrylowe

Pozwalają na odtworzenie całości lub części uzębienia. Są najtańszym rozwiązaniem, ale niestety najmniej komfortowym dla pacjenta. Utrzymują się na błonie śluzowej dziąseł i podniebienia oraz przy pomocy klamer opierają się na zębach pacjenta. W celu polepszenia ich stabilizacji można zastosować implanty oraz zatrzaski.

Zatrzaski, zasuwy

Nowoczesna protetyka wykorzystuje elementy zapewniające lepszą stabilizację oraz utrzymanie protez szkieletowych i osiadających. Są one niewidoczne i zwiększają komfort użytkowania uzupełnień.

Soota, 14 marca 2020

Patrząc na sytuację epidemiologiczną i rozwój wydarzeń w ostatnich dniach podjęliśmy niełatwą decyzję, że rozsądnym działaniem będzie zamkniecie naszego gabinetu od poniedziałku 16.03.2020 r. do odwołania.

Ciężko ocenić jak będzie się kształtowała sytuacja w kolejnych tygodniach, ale uważamy że w obecnej chwili przyjmowanie pacjentów byłoby działaniem niebezpiecznym dla zdrowia Państwa oraz personelu.

Jeśli macie Państwo zaplanowaną wizytę w najbliższych dniach prosimy czekać na telefon z naszej strony. Postaramy się wyznaczyć nowy termin jak najszybciej, gdy tylko sytuacja z COVID-19 się unormuje.

Pozostajemy do dyspozycji pod numerem telefonu 32 6156322 w godzinach 9:00 - 12:00 od poniedziałku do piątku.

Jednocześnie apelujemy o przestrzeganie wytycznych oraz zaleceń podawanych przez Ministerstwo Zdrowia oraz GIS.

Życzymy Państwu zdrowia i spokoju w tym trudnym dla nas wszystkich czasie oraz dziękujemy za wyrozumiałość.

Pozdrawiamy,
Stomatologia Siewniak

Siewniak
Stomatologia

ul. Starowiejska 8
43-600 Jaworzno (Osiedle Stałe)

rejestracja tel. +48 (32) 615 63 22
komórka +48 518 647 934
email: info@siewniak.pl

Polecamy:
Ortodoncja Jaworzno
Implanty zębów Jaworzno

Czy wiesz że ... ?
 • Próchnicą można zarazić się np. poprzez pocałunek, dlatego warto zadbać o higienę jamy ustnej partnera
 • Zęby powinno się myć conajmniej 2 razy dziennie, a najlepiej po każdym posiłku
 • Po spożyciu owoców, soków i coli należy odczekać 30 min do umycia zębów
 • Stosowanie twardej szczoteczki i zbyt dużej siły podczas mycia zębów, prowadzi do nadwrażliwości i utraty szkliwa
 • Ślina zawiera substancje przeciwbólowe, przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze i przyśpiesza gojenie ran
 • Osoby często pijące soki i herbaty owocowe są bardziej narażone na erozję szkliwa
 • Cukrzyca sprawia, że choroby przyzębia postępują szybciej i są trudniejsze w leczeniu
 • Największymi czynnikami ryzyka wystąpienia raka jamy ustnej to palenie papierosów i alkohol
 • Jama ustna jest szóstym pod względem częstości miejscem występowania nowotworów
 • Bakterie powodujące choroby przyzębia, mogą przyczynić się do zapalenia wsierdzia
 • Do umycia zębów wystarczy ilość pasty odpowiadająca ziarnku grochu
 • Zaawansowany wiek nie jest przeciwskazaniem do leczenia ortodontycznego